TV Schedule 2018-02-21T22:39:08+00:00
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Acts 13 Christian Ministries
Emmanuel Armenia
Praise & Worship
Ararat
Max Lucado: Traveling Light
Christian Outreach for Armenians Church
Joni and Friends
12:30 am
Building a Difference
Mum Show
1:00 am
Western Prelacy
Movie
Valley Metro Church
Astco Tun
Breaking Bread
1:30 am
People of God Church Armenia
The Way of the Master
2:00 am
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
Armenian Reformed Bible Church
The Church on the Way
UGOL Ministries
2:30 am
Time of Grace
People of God Church Armenia
3:00 am
Jerusalem Dateline
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
3:30 am
Isik Abla: Embracing New Life
Ararat
Mum Show
Isik Abla
The Global Lane
Movie
4:00 am
The Elena & Natalia Show
Children's Hour
Youth Bytes
P. Grigor Mkrtchyan
4:30 am
Hope Generation with Ben Courson
Faith, Hope, Love Mission
Soul Harvesters
Song of Songs Church
5:00 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
First Armenian Evangelical Church of Montreal
Christ Armenian Church
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
5:30 am
Holy Trinity Armenian Evangelical Church
Holy Trinity Armenian Evangelical ChurchUnited Armenian Congregational Church
6:00 am
Showcase
Armenian Brotherhood Church of Yerevan
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
Acts 13 Christian Ministries
Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
NG Church Armenia
NG Church ArmeniaP. Tigran Tadevosyan
John Bevere
6:30 am
Hillsong Church
Creation Today
7:00 am
Soli Deo Gloria
Christian World News
7x70: P. Artur Simonyan
John Bevere
WolmHayer
Spring of Life Church Lebanon
7:30 am
Studio 5
Sound of Grace
8:00 am
Word of Life Armenia
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
The Elena & Natalia Show
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Christian World News
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Djechmardoutian Khoske
8:30 am
Hillsong TV: P. Brian Houston
Hope Generation with Ben Courson
9:00 am
Persian Worshipers of Christ
The Way of the Master
Time of Grace
Hillsong TV: P. Brian Houston
Praise & Worship
Orhnerk Outreach Ministries
Orhnerk Outreach MinistriesP. Sako & Salpi Keleshian
9:30 am
Faith, Hope, Love Mission
Sound of Grace
Jerusalem Dateline
Isik Abla: Embracing New Life
10:00 am
Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
ICFN Prayer Hour
In Touch with Dr. Charles Stanley
Orhnerk Outreach Ministries
Children's Hour
Armenian Reformed Bible Church
10:30 am
Geranbaha
Hillsong Church
11:00 am
ISOM: International School of Ministry
UGOL Ministries
LIVE from Paris: Djechmardoutian Khoske
Spring of Life Church Lebanon
The Elena & Natalia Show
Christian Outreach for Armenians Church
11:30 am
Studio 5
12:00 pm
Emmanuel Armenia
Praise & Worship
Max Lucado: Traveling Light
ISOM: International School of Ministry
Joni and Friends
Acts 13 Christian Ministries
12:30 pm
Building a Difference
Mum Show
1:00 pm
Movie
Word of Life Armenia
Valley Metro Church
Astco Tun
Breaking Bread
Western Prelacy
1:30 pm
People of God Church Armenia
The Way of the Master
2:00 pm
Armenian Reformed Bible Church
The Church on the Way
UGOL Ministries
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
2:30 pm
People of God Church Armenia
Time of Grace
3:00 pm
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Jerusalem Dateline
3:30 pm
Ararat
Mum Show
Isik Abla
The Global Lane
Movie
Isik Abla: Embracing New Life
4:00 pm
Children's Hour
Youth Bytes
P. Grigor Mkrtchyan
The Elena & Natalia Show
4:30 pm
Faith, Hope, Love Mission
Soul Harvesters
Song of Songs Church
Hope Generation with Ben Courson
5:00 pm
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
First Armenian Evangelical Church of Montreal
Christ Armenian Church
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
In Touch with Dr. Charles Stanley
5:30 pm
Holy Trinity Armenian Evangelical Church
Holy Trinity Armenian Evangelical ChurchUnited Armenian Congregational Church
6:00 pm
Armenian Brotherhood Church of Yerevan
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
Acts 13 Christian Ministries
Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
NG Church Armenia
NG Church ArmeniaP. Tigran Tadevosyan
John Bevere
Showcase
6:30 pm
Creation Today
Hillsong Church
7:00 pm
Soli Deo Gloria
Soli Deo GloriaP. Alen Adamian
Christian World News
7x70: P. Artur Simonyan
John Bevere
WolmHayer
Showcase
7:30 pm
Studio 5
Sound of Grace
Hakan Tastan
8:00 pm
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
The Elena & Natalia Show
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Christian World News
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Isik Abla
Word of Life Armenia
8:30 pm
Hillsong TV: P. Brian Houston
Hope Generation with Ben Courson
9:00 pm
Persian Worshipers of Christ
The Way of the Master
Time of Grace
The Elena & Natalia Show
Praise & Worship
7x70: P. Artur Simonyan
9:30 pm
Sound of Grace
Jerusalem Dateline
Isik Abla: Embracing New Life
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
Faith, Hope, Love Mission
10:00 pm
ICFN Prayer Hour
In Touch with Dr. Charles Stanley
Orhnerk Outreach Ministries
LIVE: ICFN Prayer Hour
Movie
Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
10:30 pm
Geranbaha
Hillsong Church
11:00 pm
UGOL Ministries
Word of Life Armenia
Spring of Life Church Lebanon
The Elena & Natalia Show
ISOM: International School of Ministry
11:30 pm
Studio 5

Monday

  • Acts 13 Christian Ministries
    12:00 am - 1:00 am
  • Western Prelacy
    1:00 am - 2:00 am
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    2:00 am - 2:30 am
  • Time of Grace
    2:30 am - 3:00 am
  • Jerusalem Dateline
    3:00 am - 3:30 am
  • Isik Abla: Embracing New Life
    3:30 am - 4:00 am
  • The Elena & Natalia Show
    4:00 am - 4:30 am
  • Hope Generation with Ben Courson
    4:30 am - 5:00 am
  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    5:00 am - 6:00 am
  • Showcase
    6:00 am - 6:30 am
  • Hillsong Church
    6:30 am - 8:00 am
  • Word of Life Armenia
    8:00 am - 9:30 am
  • Faith, Hope, Love Mission
    9:30 am - 10:00 am
  • Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
    10:00 am - 11:00 am
  • ISOM: International School of Ministry
    11:00 am - 12:00 pm
  • Emmanuel Armenia
    12:00 pm - 1:30 pm
  • People of God Church Armenia
    1:30 pm - 3:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Ararat
    3:30 pm - 5:30 pm
  • Holy Trinity Armenian Evangelical Church
    5:30 pm - 6:00 pm
  • Armenian Brotherhood Church of Yerevan
    6:00 pm - 7:00 pm
  • Soli Deo Gloria
    7:00 pm - 8:00 pm
  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm
  • Persian Worshipers of Christ
    9:00 pm - 10:30 pm
  • Geranbaha
    10:30 pm - 11:00 pm
  • UGOL Ministries
    11:00 pm - 12:00 am

Tuesday

  • Emmanuel Armenia
    12:00 am - 1:30 am
  • People of God Church Armenia
    1:30 am - 3:00 am
  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Ararat
    3:30 am - 5:30 am
  • Holy Trinity Armenian Evangelical Church
    5:30 am - 6:00 am
  • Armenian Brotherhood Church of Yerevan
    6:00 am - 7:00 am
  • Soli Deo Gloria
    7:00 am - 8:00 am
  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am
  • Persian Worshipers of Christ
    9:00 am - 10:30 am
  • Geranbaha
    10:30 am - 11:00 am
  • UGOL Ministries
    11:00 am - 12:00 pm
  • Praise & Worship
    12:00 pm - 1:00 pm
  • Movie
    1:00 pm - 3:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Mum Show
    3:30 pm - 4:00 pm
  • Children's Hour
    4:00 pm - 5:00 pm
  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 pm - 6:00 pm
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    6:00 pm - 6:30 pm
  • Creation Today
    6:30 pm - 7:00 pm
  • Christian World News
    7:00 pm - 7:30 pm
  • Studio 5
    7:30 pm - 8:00 pm
  • The Elena & Natalia Show
    8:00 pm - 8:30 pm
  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    8:30 pm - 9:00 pm
  • The Way of the Master
    9:00 pm - 9:30 pm
  • Sound of Grace
    9:30 pm - 10:00 pm
  • ICFN Prayer Hour
    10:00 pm - 11:00 pm
  • Word of Life Armenia
    11:00 pm - 12:00 am

Wednesday

  • Praise & Worship
    12:00 am - 1:00 am
  • Movie
    1:00 am - 3:00 am
  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Mum Show
    3:30 am - 4:00 am
  • Children's Hour
    4:00 am - 5:00 am
  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 am - 6:00 am
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    6:00 am - 6:30 am
  • Creation Today
    6:30 am - 7:00 am
  • Christian World News
    7:00 am - 7:30 am
  • Studio 5
    7:30 am - 8:00 am
  • The Elena & Natalia Show
    8:00 am - 8:30 am
  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    8:30 am - 9:00 am
  • The Way of the Master
    9:00 am - 9:30 am
  • Sound of Grace
    9:30 am - 10:00 am
  • ICFN Prayer Hour
    10:00 am - 11:00 am
  • LIVE from Paris: Djechmardoutian Khoske
    11:00 am - 1:00 pm
  • Word of Life Armenia
    1:00 pm - 2:00 pm
  • Armenian Reformed Bible Church
    2:00 pm - 3:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Isik Abla
    3:30 pm - 4:30 pm
  • Faith, Hope, Love Mission
    4:30 pm - 6:00 pm
  • Acts 13 Christian Ministries
    6:00 pm - 7:00 pm
  • 7x70: P. Artur Simonyan
    7:00 pm - 7:30 pm
  • Sound of Grace
    7:30 pm - 8:00 pm
  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm
  • Time of Grace
    9:00 pm - 9:30 pm
  • Jerusalem Dateline
    9:30 pm - 10:00 pm
  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    10:00 pm - 10:30 pm
  • Hillsong Church
    10:30 pm - 12:00 am

Thursday

  • Ararat
    12:00 am - 2:00 am
  • Armenian Reformed Bible Church
    2:00 am - 3:00 am
  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Isik Abla
    3:30 am - 4:30 am
  • Faith, Hope, Love Mission
    4:30 am - 6:00 am
  • Acts 13 Christian Ministries
    6:00 am - 7:00 am
  • 7x70: P. Artur Simonyan
    7:00 am - 7:30 am
  • Sound of Grace
    7:30 am - 8:00 am
  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am
  • Time of Grace
    9:00 am - 9:30 am
  • Jerusalem Dateline
    9:30 am - 10:00 am
  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    10:00 am - 10:30 am
  • Hillsong Church
    10:30 am - 12:00 pm
  • Max Lucado: Traveling Light
    12:00 pm - 12:30 pm
  • Building a Difference
    12:30 pm - 1:00 pm
  • Valley Metro Church
    1:00 pm - 2:00 pm
  • The Church on the Way
    2:00 pm - 3:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • The Global Lane
    3:30 pm - 4:00 pm
  • Youth Bytes
    4:00 pm - 4:30 pm
  • Soul Harvesters
    4:30 pm - 5:00 pm
  • First Armenian Evangelical Church of Montreal
    5:00 pm - 6:00 pm
  • Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
    6:00 pm - 7:00 pm
  • John Bevere
    7:00 pm - 8:00 pm
  • Christian World News
    8:00 pm - 8:30 pm
  • Hope Generation with Ben Courson
    8:30 pm - 9:00 pm
  • The Elena & Natalia Show
    9:00 pm - 9:30 pm
  • Isik Abla: Embracing New Life
    9:30 pm - 10:00 pm
  • Orhnerk Outreach Ministries
    10:00 pm - 11:00 pm
  • Spring of Life Church Lebanon
    11:00 pm - 12:00 am

Friday

  • Max Lucado: Traveling Light
    12:00 am - 12:30 am
  • Building a Difference
    12:30 am - 1:00 am
  • Valley Metro Church
    1:00 am - 2:00 am
  • The Church on the Way
    2:00 am - 3:00 am
  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • The Global Lane
    3:30 am - 4:00 am
  • Youth Bytes
    4:00 am - 4:30 am
  • Soul Harvesters
    4:30 am - 5:00 am
  • First Armenian Evangelical Church of Montreal
    5:00 am - 6:00 am
  • Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
    6:00 am - 7:00 am
  • John Bevere
    7:00 am - 8:00 am
  • Christian World News
    8:00 am - 8:30 am
  • Hope Generation with Ben Courson
    8:30 am - 9:00 am
  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    9:00 am - 9:30 am
  • Isik Abla: Embracing New Life
    9:30 am - 10:00 am
  • Orhnerk Outreach Ministries
    10:00 am - 11:00 am
  • Spring of Life Church Lebanon
    11:00 am - 12:00 pm
  • ISOM: International School of Ministry
    12:00 pm - 1:00 pm
  • Astco Tun
    1:00 pm - 3:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Movie
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Christ Armenian Church
    5:00 pm - 6:00 pm
  • NG Church Armenia
    6:00 pm - 7:00 pm
  • WolmHayer
    7:00 pm - 8:00 pm
  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm
  • Praise & Worship
    9:00 pm - 10:00 pm
  • LIVE: ICFN Prayer Hour
    10:00 pm - 11:00 pm
  • The Elena & Natalia Show
    11:00 pm - 11:30 pm
  • Studio 5
    11:30 pm - 12:00 am

Saturday

  • Christian Outreach for Armenians Church
    12:00 am - 1:00 am
  • Astco Tun
    1:00 am - 3:00 am
  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Movie
    3:30 am - 5:00 am
  • Christ Armenian Church
    5:00 am - 6:00 am
  • NG Church Armenia
    6:00 am - 7:00 am
  • WolmHayer
    7:00 am - 8:00 am
  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am
  • Praise & Worship
    9:00 am - 10:00 am
  • Children's Hour
    10:00 am - 11:00 am
  • The Elena & Natalia Show
    11:00 am - 11:30 am
  • Studio 5
    11:30 am - 12:00 pm
  • Joni and Friends
    12:00 pm - 12:30 pm
  • Mum Show
    12:30 pm - 1:00 pm
  • Breaking Bread
    1:00 pm - 1:30 pm
  • The Way of the Master
    1:30 pm - 2:00 pm
  • UGOL Ministries
    2:00 pm - 2:30 pm
  • People of God Church Armenia
    2:30 pm - 4:00 pm
  • P. Grigor Mkrtchyan
    4:00 pm - 4:30 pm
  • Song of Songs Church
    4:30 pm - 5:00 pm
  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 pm - 6:00 pm
  • John Bevere
    6:00 pm - 7:00 pm
  • Showcase
    7:00 pm - 7:30 pm
  • Hakan Tastan
    7:30 pm - 8:00 pm
  • Isik Abla
    8:00 pm - 9:00 pm
  • 7x70: P. Artur Simonyan
    9:00 pm - 9:30 pm
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    9:30 pm - 10:00 pm
  • Movie
    10:00 pm - 12:00 am

Sunday

  • Joni and Friends
    12:00 am - 12:30 am
  • Mum Show
    12:30 am - 1:00 am
  • Breaking Bread
    1:00 am - 1:30 am
  • The Way of the Master
    1:30 am - 2:00 am
  • UGOL Ministries
    2:00 am - 2:30 am
  • People of God Church Armenia
    2:30 am - 4:00 am
  • P. Grigor Mkrtchyan
    4:00 am - 4:30 am
  • Song of Songs Church
    4:30 am - 5:00 am
  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 am - 6:00 am
  • John Bevere
    6:00 am - 7:00 am
  • Spring of Life Church Lebanon
    7:00 am - 8:00 am
  • Djechmardoutian Khoske
    8:00 am - 9:00 am
  • Orhnerk Outreach Ministries
    9:00 am - 10:00 am
  • Armenian Reformed Bible Church
    10:00 am - 11:00 am
  • Christian Outreach for Armenians Church
    11:00 am - 12:00 pm
  • Acts 13 Christian Ministries
    12:00 pm - 1:00 pm
  • Western Prelacy
    1:00 pm - 2:00 pm
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    2:00 pm - 2:30 pm
  • Time of Grace
    2:30 pm - 3:00 pm
  • Jerusalem Dateline
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Isik Abla: Embracing New Life
    3:30 pm - 4:00 pm
  • The Elena & Natalia Show
    4:00 pm - 4:30 pm
  • Hope Generation with Ben Courson
    4:30 pm - 5:00 pm
  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    5:00 pm - 6:00 pm
  • Showcase
    6:00 pm - 6:30 pm
  • Hillsong Church
    6:30 pm - 8:00 pm
  • Word of Life Armenia
    8:00 pm - 9:30 pm
  • Faith, Hope, Love Mission
    9:30 pm - 10:00 pm
  • Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
    10:00 pm - 11:00 pm
  • ISOM: International School of Ministry
    11:00 pm - 12:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 am
Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
10:30 pm

Monday

  • Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
    10:00 am - 11:00 am

Sunday

  • Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
    10:00 pm - 11:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 am
Word of Life Armenia
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
Word of Life Armenia
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
Word of Life Armenia
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
Word of Life Armenia
11:30 pm

Monday

  • Word of Life Armenia
    8:00 am - 9:30 am

Tuesday

  • Word of Life Armenia
    11:00 pm - 12:00 am

Wednesday

  • Word of Life Armenia
    1:00 pm - 2:00 pm

Sunday

  • Word of Life Armenia
    8:00 pm - 9:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Ararat
12:30 am
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
Ararat
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
Ararat
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm

Monday

  • Ararat
    3:30 pm - 5:30 pm

Tuesday

  • Ararat
    3:30 am - 5:30 am

Thursday

  • Ararat
    12:00 am - 2:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:00 am
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch

Monday

  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm

Tuesday

  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm

Wednesday

  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm

Thursday

  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm

Friday

  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm

Saturday

  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 am
Soul Harvesters
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
Soul Harvesters

Thursday

  • Soul Harvesters
    4:30 pm - 5:00 pm

Friday

  • Soul Harvesters
    4:30 am - 5:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:30 am
Holy Trinity Armenian Evangelical Church
Holy Trinity Armenian Evangelical ChurchUnited Armenian Congregational Church
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
Holy Trinity Armenian Evangelical Church
Holy Trinity Armenian Evangelical ChurchUnited Armenian Congregational Church

Monday

  • Holy Trinity Armenian Evangelical Church
    5:30 pm - 6:00 pm

Tuesday

  • Holy Trinity Armenian Evangelical Church
    5:30 am - 6:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 am
Armenian Brotherhood Church of Yerevan
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
Armenian Brotherhood Church of Yerevan
6:30 pm

Monday

  • Armenian Brotherhood Church of Yerevan
    6:00 pm - 7:00 pm

Tuesday

  • Armenian Brotherhood Church of Yerevan
    6:00 am - 7:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
Soli Deo Gloria
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
Soli Deo Gloria
Soli Deo GloriaP. Alen Adamian
7:30 pm

Monday

  • Soli Deo Gloria
    7:00 pm - 8:00 pm

Tuesday

  • Soli Deo Gloria
    7:00 am - 8:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
Spring of Life Church Lebanon
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
Spring of Life Church Lebanon
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
Spring of Life Church Lebanon
11:30 pm

Thursday

  • Spring of Life Church Lebanon
    11:00 pm - 12:00 am

Friday

  • Spring of Life Church Lebanon
    11:00 am - 12:00 pm

Sunday

  • Spring of Life Church Lebanon
    7:00 am - 8:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:30 am
People of God Church Armenia
2:00 am
2:30 am
People of God Church Armenia
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
People of God Church Armenia
2:00 pm
2:30 pm
People of God Church Armenia
3:00 pm
3:30 pm

Monday

  • People of God Church Armenia
    1:30 pm - 3:00 pm

Tuesday

  • People of God Church Armenia
    1:30 am - 3:00 am

Saturday

  • People of God Church Armenia
    2:30 pm - 4:00 pm

Sunday

  • People of God Church Armenia
    2:30 am - 4:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 am
Christ Armenian Church
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
Christ Armenian Church
5:30 pm

Friday

  • Christ Armenian Church
    5:00 pm - 6:00 pm

Saturday

  • Christ Armenian Church
    5:00 am - 6:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 am
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
5:30 pm

Tuesday

  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 pm - 6:00 pm

Wednesday

  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 am - 6:00 am

Saturday

  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 pm - 6:00 pm

Sunday

  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 am - 6:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
7x70: P. Artur Simonyan
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7x70: P. Artur Simonyan
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
7x70: P. Artur Simonyan

Wednesday

  • 7x70: P. Artur Simonyan
    7:00 pm - 7:30 pm

Thursday

  • 7x70: P. Artur Simonyan
    7:00 am - 7:30 am

Saturday

  • 7x70: P. Artur Simonyan
    9:00 pm - 9:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:30 am
Hillsong TV: P. Brian Houston
9:00 am
Hillsong TV: P. Brian Houston
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
Hillsong TV: P. Brian Houston

Tuesday

  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    8:30 pm - 9:00 pm

Wednesday

  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    8:30 am - 9:00 am

Friday

  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    9:00 am - 9:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:30 am
The Way of the Master
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
The Way of the Master
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
The Way of the Master
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
The Way of the Master

Tuesday

  • The Way of the Master
    9:00 pm - 9:30 pm

Wednesday

  • The Way of the Master
    9:00 am - 9:30 am

Saturday

  • The Way of the Master
    1:30 pm - 2:00 pm

Sunday

  • The Way of the Master
    1:30 am - 2:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:30 am
Sound of Grace
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
Sound of Grace
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
Sound of Grace
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
Sound of Grace

Tuesday

  • Sound of Grace
    9:30 pm - 10:00 pm

Wednesday

  • Sound of Grace
    9:30 am - 10:00 am
  • Sound of Grace
    7:30 pm - 8:00 pm

Thursday

  • Sound of Grace
    7:30 am - 8:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 am
NG Church Armenia
NG Church ArmeniaP. Tigran Tadevosyan
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
NG Church Armenia
NG Church ArmeniaP. Tigran Tadevosyan
6:30 pm

Friday

  • NG Church Armenia
    6:00 pm - 7:00 pm

Saturday

  • NG Church Armenia
    6:00 am - 7:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 pm
LIVE: ICFN Prayer Hour
10:30 pm

Friday

  • LIVE: ICFN Prayer Hour
    10:00 pm - 11:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 am
ICFN Prayer Hour
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
ICFN Prayer Hour
10:30 pm

Tuesday

  • ICFN Prayer Hour
    10:00 pm - 11:00 pm

Wednesday

  • ICFN Prayer Hour
    10:00 am - 11:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 am
LIVE from Paris: Djechmardoutian Khoske
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm

Wednesday

  • LIVE from Paris: Djechmardoutian Khoske
    11:00 am - 1:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 am
Armenian Reformed Bible Church
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
Armenian Reformed Bible Church
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
Armenian Reformed Bible Church
2:30 pm

Wednesday

  • Armenian Reformed Bible Church
    2:00 pm - 3:00 pm

Thursday

  • Armenian Reformed Bible Church
    2:00 am - 3:00 am

Sunday

  • Armenian Reformed Bible Church
    10:00 am - 11:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 am
Orhnerk Outreach Ministries
Orhnerk Outreach MinistriesP. Sako & Salpi Keleshian
9:30 am
10:00 am
Orhnerk Outreach Ministries
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
Orhnerk Outreach Ministries
10:30 pm

Thursday

  • Orhnerk Outreach Ministries
    10:00 pm - 11:00 pm

Friday

  • Orhnerk Outreach Ministries
    10:00 am - 11:00 am

Sunday

  • Orhnerk Outreach Ministries
    9:00 am - 10:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Acts 13 Christian Ministries
12:30 am
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
Acts 13 Christian Ministries
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
Acts 13 Christian Ministries
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
Acts 13 Christian Ministries
6:30 pm

Monday

  • Acts 13 Christian Ministries
    12:00 am - 1:00 am

Wednesday

  • Acts 13 Christian Ministries
    6:00 pm - 7:00 pm

Thursday

  • Acts 13 Christian Ministries
    6:00 am - 7:00 am

Sunday

  • Acts 13 Christian Ministries
    12:00 pm - 1:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:30 am
Time of Grace
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
Time of Grace
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
Time of Grace
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
Time of Grace

Monday

  • Time of Grace
    2:30 am - 3:00 am

Wednesday

  • Time of Grace
    9:00 pm - 9:30 pm

Thursday

  • Time of Grace
    9:00 am - 9:30 am

Sunday

  • Time of Grace
    2:30 pm - 3:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 am
Song of Songs Church
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
Song of Songs Church

Saturday

  • Song of Songs Church
    4:30 pm - 5:00 pm

Sunday

  • Song of Songs Church
    4:30 am - 5:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:00 am
Youth Bytes
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
Youth Bytes

Thursday

  • Youth Bytes
    4:00 pm - 4:30 pm

Friday

  • Youth Bytes
    4:00 am - 4:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 am
Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
6:30 pm

Thursday

  • Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
    6:00 pm - 7:00 pm

Friday

  • Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
    6:00 am - 7:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
WolmHayer
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
WolmHayer
7:30 pm

Friday

  • WolmHayer
    7:00 pm - 8:00 pm

Saturday

  • WolmHayer
    7:00 am - 8:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 am
Hope Generation with Ben Courson
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
Hope Generation with Ben Courson
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
Hope Generation with Ben Courson
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
Hope Generation with Ben Courson

Monday

  • Hope Generation with Ben Courson
    4:30 am - 5:00 am

Thursday

  • Hope Generation with Ben Courson
    8:30 pm - 9:00 pm

Friday

  • Hope Generation with Ben Courson
    8:30 am - 9:00 am

Sunday

  • Hope Generation with Ben Courson
    4:30 pm - 5:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:30 am
Faith, Hope, Love Mission
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
Faith, Hope, Love Mission
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
Faith, Hope, Love Mission
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
Faith, Hope, Love Mission

Monday

  • Faith, Hope, Love Mission
    9:30 am - 10:00 am

Wednesday

  • Faith, Hope, Love Mission
    4:30 pm - 6:00 pm

Thursday

  • Faith, Hope, Love Mission
    4:30 am - 6:00 am

Sunday

  • Faith, Hope, Love Mission
    9:30 pm - 10:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 am
Western Prelacy
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
Western Prelacy
1:30 pm

Monday

  • Western Prelacy
    1:00 am - 2:00 am

Sunday

  • Western Prelacy
    1:00 pm - 2:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 am
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
New Hope: Rev. Berdj Djambazian

Monday

  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    2:00 am - 2:30 am

Tuesday

  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    6:00 pm - 6:30 pm

Wednesday

  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    6:00 am - 6:30 am

Saturday

  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    9:30 pm - 10:00 pm

Sunday

  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    2:00 pm - 2:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Joni and Friends
12:30 am
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
Joni and Friends

Saturday

  • Joni and Friends
    12:00 pm - 12:30 pm

Sunday

  • Joni and Friends
    12:00 am - 12:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 am
Djechmardoutian Khoske
8:30 am

Sunday

  • Djechmardoutian Khoske
    8:00 am - 9:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:30 am
Geranbaha
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
Geranbaha

Monday

  • Geranbaha
    10:30 pm - 11:00 pm

Tuesday

  • Geranbaha
    10:30 am - 11:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 am
ISOM: International School of Ministry
11:30 am
12:00 pm
ISOM: International School of Ministry
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
ISOM: International School of Ministry
11:30 pm

Monday

  • ISOM: International School of Ministry
    11:00 am - 12:00 pm

Friday

  • ISOM: International School of Ministry
    12:00 pm - 1:00 pm

Sunday

  • ISOM: International School of Ministry
    11:00 pm - 12:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 am
Movie
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
Movie
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
Movie
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
Movie
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
Movie
10:30 pm
11:00 pm
11:30 pm

Tuesday

  • Movie
    1:00 pm - 3:00 pm

Wednesday

  • Movie
    1:00 am - 3:00 am

Friday

  • Movie
    3:30 pm - 5:00 pm

Saturday

  • Movie
    3:30 am - 5:00 am
  • Movie
    10:00 pm - 12:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:00 am
Children's Hour
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
Children's Hour
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
Children's Hour
4:30 pm

Tuesday

  • Children's Hour
    4:00 pm - 5:00 pm

Wednesday

  • Children's Hour
    4:00 am - 5:00 am

Saturday

  • Children's Hour
    10:00 am - 11:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 am
Isik Abla: Embracing New Life
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
Isik Abla: Embracing New Life
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
Isik Abla: Embracing New Life
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
Isik Abla: Embracing New Life

Monday

  • Isik Abla: Embracing New Life
    3:30 am - 4:00 am

Thursday

  • Isik Abla: Embracing New Life
    9:30 pm - 10:00 pm

Friday

  • Isik Abla: Embracing New Life
    9:30 am - 10:00 am

Sunday

  • Isik Abla: Embracing New Life
    3:30 pm - 4:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 am
Hillsong Church
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
Hillsong Church
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
Hillsong Church
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
Hillsong Church
11:00 pm
11:30 pm

Monday

  • Hillsong Church
    6:30 am - 8:00 am

Wednesday

  • Hillsong Church
    10:30 pm - 12:00 am

Thursday

  • Hillsong Church
    10:30 am - 12:00 pm

Sunday

  • Hillsong Church
    6:30 pm - 8:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 am
Isik Abla
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
Isik Abla
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
Isik Abla
8:30 pm

Wednesday

  • Isik Abla
    3:30 pm - 4:30 pm

Thursday

  • Isik Abla
    3:30 am - 4:30 am

Saturday

  • Isik Abla
    8:00 pm - 9:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Praise & Worship
12:30 am
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
Praise & Worship
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
Praise & Worship
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
Praise & Worship
9:30 pm

Tuesday

  • Praise & Worship
    12:00 pm - 1:00 pm

Wednesday

  • Praise & Worship
    12:00 am - 1:00 am

Friday

  • Praise & Worship
    9:00 pm - 10:00 pm

Saturday

  • Praise & Worship
    9:00 am - 10:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Christian Outreach for Armenians Church
12:30 am
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
Christian Outreach for Armenians Church
11:30 am

Saturday

  • Christian Outreach for Armenians Church
    12:00 am - 1:00 am

Sunday

  • Christian Outreach for Armenians Church
    11:00 am - 12:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 am
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
8:30 pm

Monday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm

Tuesday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am

Wednesday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm

Thursday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am

Friday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm

Saturday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:00 am
The Elena & Natalia Show
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
The Elena & Natalia Show
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
The Elena & Natalia Show
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
The Elena & Natalia Show
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
The Elena & Natalia Show
8:30 pm
9:00 pm
The Elena & Natalia Show
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
The Elena & Natalia Show

Monday

  • The Elena & Natalia Show
    4:00 am - 4:30 am

Tuesday

  • The Elena & Natalia Show
    8:00 pm - 8:30 pm

Wednesday

  • The Elena & Natalia Show
    8:00 am - 8:30 am

Thursday

  • The Elena & Natalia Show
    9:00 pm - 9:30 pm

Friday

  • The Elena & Natalia Show
    11:00 pm - 11:30 pm

Saturday

  • The Elena & Natalia Show
    11:00 am - 11:30 am

Sunday

  • The Elena & Natalia Show
    4:00 pm - 4:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 am
Breaking Bread
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
Breaking Bread

Saturday

  • Breaking Bread
    1:00 pm - 1:30 pm

Sunday

  • Breaking Bread
    1:00 am - 1:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 am
UGOL Ministries
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
UGOL Ministries
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
UGOL Ministries
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
UGOL Ministries
11:30 pm

Monday

  • UGOL Ministries
    11:00 pm - 12:00 am

Tuesday

  • UGOL Ministries
    11:00 am - 12:00 pm

Saturday

  • UGOL Ministries
    2:00 pm - 2:30 pm

Sunday

  • UGOL Ministries
    2:00 am - 2:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 am
Valley Metro Church
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
Valley Metro Church
1:30 pm

Thursday

  • Valley Metro Church
    1:00 pm - 2:00 pm

Friday

  • Valley Metro Church
    1:00 am - 2:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Emmanuel Armenia
12:30 am
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
Emmanuel Armenia
12:30 pm
1:00 pm

Monday

  • Emmanuel Armenia
    12:00 pm - 1:30 pm

Tuesday

  • Emmanuel Armenia
    12:00 am - 1:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 am
John Bevere
6:30 am
7:00 am
John Bevere
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
John Bevere
6:30 pm
7:00 pm
John Bevere
7:30 pm

Thursday

  • John Bevere
    7:00 pm - 8:00 pm

Friday

  • John Bevere
    7:00 am - 8:00 am

Saturday

  • John Bevere
    6:00 pm - 7:00 pm

Sunday

  • John Bevere
    6:00 am - 7:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:30 am
Creation Today
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
Creation Today

Tuesday

  • Creation Today
    6:30 pm - 7:00 pm

Wednesday

  • Creation Today
    6:30 am - 7:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:30 pm
Hakan Tastan

Saturday

  • Hakan Tastan
    7:30 pm - 8:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 am
First Armenian Evangelical Church of Montreal
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
First Armenian Evangelical Church of Montreal
5:30 pm

Thursday

  • First Armenian Evangelical Church of Montreal
    5:00 pm - 6:00 pm

Friday

  • First Armenian Evangelical Church of Montreal
    5:00 am - 6:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 am
The Church on the Way
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
The Church on the Way
2:30 pm

Thursday

  • The Church on the Way
    2:00 pm - 3:00 pm

Friday

  • The Church on the Way
    2:00 am - 3:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:30 am
Building a Difference
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
Building a Difference

Thursday

  • Building a Difference
    12:30 pm - 1:00 pm

Friday

  • Building a Difference
    12:30 am - 1:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Max Lucado: Traveling Light
12:30 am
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
Max Lucado: Traveling Light

Thursday

  • Max Lucado: Traveling Light
    12:00 pm - 12:30 pm

Friday

  • Max Lucado: Traveling Light
    12:00 am - 12:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:30 am
Studio 5
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
Studio 5
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
Studio 5
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
11:30 pm
Studio 5

Tuesday

  • Studio 5
    7:30 pm - 8:00 pm

Wednesday

  • Studio 5
    7:30 am - 8:00 am

Friday

  • Studio 5
    11:30 pm - 12:00 am

Saturday

  • Studio 5
    11:30 am - 12:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
Christian World News
7:30 am
8:00 am
Christian World News
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
Christian World News
7:30 pm
8:00 pm
Christian World News

Tuesday

  • Christian World News
    7:00 pm - 7:30 pm

Wednesday

  • Christian World News
    7:00 am - 7:30 am

Thursday

  • Christian World News
    8:00 pm - 8:30 pm

Friday

  • Christian World News
    8:00 am - 8:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:00 am
Jerusalem Dateline
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
Jerusalem Dateline
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
Jerusalem Dateline
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
Jerusalem Dateline

Monday

  • Jerusalem Dateline
    3:00 am - 3:30 am

Wednesday

  • Jerusalem Dateline
    9:30 pm - 10:00 pm

Thursday

  • Jerusalem Dateline
    9:30 am - 10:00 am

Sunday

  • Jerusalem Dateline
    3:00 pm - 3:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 am
The Global Lane
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
The Global Lane

Thursday

  • The Global Lane
    3:30 pm - 4:00 pm

Friday

  • The Global Lane
    3:30 am - 4:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 am
Showcase
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
Showcase
6:30 pm
7:00 pm
Showcase

Monday

  • Showcase
    6:00 am - 6:30 am

Saturday

  • Showcase
    7:00 pm - 7:30 pm

Sunday

  • Showcase
    6:00 pm - 6:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 am
Persian Worshipers of Christ
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
Persian Worshipers of Christ
9:30 pm
10:00 pm

Monday

  • Persian Worshipers of Christ
    9:00 pm - 10:30 pm

Tuesday

  • Persian Worshipers of Christ
    9:00 am - 10:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley

Monday

  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    5:00 am - 6:00 am

Wednesday

  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    10:00 pm - 10:30 pm

Thursday

  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    10:00 am - 10:30 am

Sunday

  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    5:00 pm - 6:00 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:30 am
Mum Show
1:00 am
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
Mum Show
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
Mum Show
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
Mum Show

Tuesday

  • Mum Show
    3:30 pm - 4:00 pm

Wednesday

  • Mum Show
    3:30 am - 4:00 am

Saturday

  • Mum Show
    12:30 pm - 1:00 pm

Sunday

  • Mum Show
    12:30 am - 1:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 am
Astco Tun
1:30 am
2:00 am
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
Astco Tun
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm

Friday

  • Astco Tun
    1:00 pm - 3:00 pm

Saturday

  • Astco Tun
    1:00 am - 3:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
4:00 am
P. Grigor Mkrtchyan
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
P. Grigor Mkrtchyan

Saturday

  • P. Grigor Mkrtchyan
    4:00 pm - 4:30 pm

Sunday

  • P. Grigor Mkrtchyan
    4:00 am - 4:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 am
Spring of Life Church Lebanon
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
Spring of Life Church Lebanon
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
Spring of Life Church Lebanon
11:30 pm

Thursday

  • Spring of Life Church Lebanon
    11:00 pm - 12:00 am

Friday

  • Spring of Life Church Lebanon
    11:00 am - 12:00 pm

Sunday

  • Spring of Life Church Lebanon
    7:00 am - 8:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Emmanuel Armenia
Praise & Worship
Ararat
Christian Outreach for Armenians Church
12:30 am
1:00 am
Western Prelacy
Movie
Astco Tun
1:30 am
People of God Church Armenia
2:00 am
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
Armenian Reformed Bible Church
2:30 am
People of God Church Armenia
3:00 am
3:30 am
Ararat
Movie
4:00 am
Children's Hour
P. Grigor Mkrtchyan
4:30 am
Faith, Hope, Love Mission
Song of Songs Church
5:00 am
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
First Armenian Evangelical Church of Montreal
Christ Armenian Church
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
5:30 am
Holy Trinity Armenian Evangelical Church
Holy Trinity Armenian Evangelical ChurchUnited Armenian Congregational Church
6:00 am
Armenian Brotherhood Church of Yerevan
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
NG Church Armenia
NG Church ArmeniaP. Tigran Tadevosyan
John Bevere
6:30 am
7:00 am
Soli Deo Gloria
7x70: P. Artur Simonyan
John Bevere
WolmHayer
Spring of Life Church Lebanon
7:30 am
Sound of Grace
8:00 am
Word of Life Armenia
Djechmardoutian Khoske
8:30 am
9:00 am
Praise & Worship
Orhnerk Outreach Ministries
Orhnerk Outreach MinistriesP. Sako & Salpi Keleshian
9:30 am
Faith, Hope, Love Mission
Sound of Grace
10:00 am
Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
ICFN Prayer Hour
Orhnerk Outreach Ministries
Children's Hour
Armenian Reformed Bible Church
10:30 am
11:00 am
ISOM: International School of Ministry
LIVE from Paris: Djechmardoutian Khoske
Spring of Life Church Lebanon
Christian Outreach for Armenians Church
11:30 am
12:00 pm
Emmanuel Armenia
Praise & Worship
ISOM: International School of Ministry
12:30 pm
1:00 pm
Movie
Word of Life Armenia
Astco Tun
Western Prelacy
1:30 pm
People of God Church Armenia
2:00 pm
Armenian Reformed Bible Church
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
2:30 pm
People of God Church Armenia
3:00 pm
3:30 pm
Ararat
Movie
4:00 pm
Children's Hour
P. Grigor Mkrtchyan
4:30 pm
Faith, Hope, Love Mission
Song of Songs Church
5:00 pm
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
First Armenian Evangelical Church of Montreal
Christ Armenian Church
Dr. Garbis Der-Yeghiayan
5:30 pm
Holy Trinity Armenian Evangelical Church
Holy Trinity Armenian Evangelical ChurchUnited Armenian Congregational Church
6:00 pm
Armenian Brotherhood Church of Yerevan
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
NG Church Armenia
NG Church ArmeniaP. Tigran Tadevosyan
John Bevere
6:30 pm
7:00 pm
Soli Deo Gloria
Soli Deo GloriaP. Alen Adamian
7x70: P. Artur Simonyan
John Bevere
WolmHayer
7:30 pm
Sound of Grace
8:00 pm
Word of Life Armenia
8:30 pm
9:00 pm
Praise & Worship
7x70: P. Artur Simonyan
9:30 pm
Sound of Grace
New Hope: Rev. Berdj Djambazian
Faith, Hope, Love Mission
10:00 pm
ICFN Prayer Hour
Orhnerk Outreach Ministries
LIVE: ICFN Prayer Hour
Movie
Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
10:30 pm
11:00 pm
Word of Life Armenia
Spring of Life Church Lebanon
ISOM: International School of Ministry
11:30 pm

Monday

  • Western Prelacy
    1:00 am - 2:00 am
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    2:00 am - 2:30 am
  • Word of Life Armenia
    8:00 am - 9:30 am
  • Faith, Hope, Love Mission
    9:30 am - 10:00 am
  • Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
    10:00 am - 11:00 am
  • ISOM: International School of Ministry
    11:00 am - 12:00 pm
  • Emmanuel Armenia
    12:00 pm - 1:30 pm
  • People of God Church Armenia
    1:30 pm - 3:00 pm
  • Ararat
    3:30 pm - 5:30 pm
  • Holy Trinity Armenian Evangelical Church
    5:30 pm - 6:00 pm
  • Armenian Brotherhood Church of Yerevan
    6:00 pm - 7:00 pm
  • Soli Deo Gloria
    7:00 pm - 8:00 pm

Tuesday

  • Emmanuel Armenia
    12:00 am - 1:30 am
  • People of God Church Armenia
    1:30 am - 3:00 am
  • Ararat
    3:30 am - 5:30 am
  • Holy Trinity Armenian Evangelical Church
    5:30 am - 6:00 am
  • Armenian Brotherhood Church of Yerevan
    6:00 am - 7:00 am
  • Soli Deo Gloria
    7:00 am - 8:00 am
  • Praise & Worship
    12:00 pm - 1:00 pm
  • Movie
    1:00 pm - 3:00 pm
  • Children's Hour
    4:00 pm - 5:00 pm
  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 pm - 6:00 pm
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    6:00 pm - 6:30 pm
  • Sound of Grace
    9:30 pm - 10:00 pm
  • ICFN Prayer Hour
    10:00 pm - 11:00 pm
  • Word of Life Armenia
    11:00 pm - 12:00 am

Wednesday

  • Praise & Worship
    12:00 am - 1:00 am
  • Movie
    1:00 am - 3:00 am
  • Children's Hour
    4:00 am - 5:00 am
  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 am - 6:00 am
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    6:00 am - 6:30 am
  • Sound of Grace
    9:30 am - 10:00 am
  • ICFN Prayer Hour
    10:00 am - 11:00 am
  • LIVE from Paris: Djechmardoutian Khoske
    11:00 am - 1:00 pm
  • Word of Life Armenia
    1:00 pm - 2:00 pm
  • Armenian Reformed Bible Church
    2:00 pm - 3:00 pm
  • Faith, Hope, Love Mission
    4:30 pm - 6:00 pm
  • 7x70: P. Artur Simonyan
    7:00 pm - 7:30 pm
  • Sound of Grace
    7:30 pm - 8:00 pm

Thursday

  • Ararat
    12:00 am - 2:00 am
  • Armenian Reformed Bible Church
    2:00 am - 3:00 am
  • Faith, Hope, Love Mission
    4:30 am - 6:00 am
  • 7x70: P. Artur Simonyan
    7:00 am - 7:30 am
  • Sound of Grace
    7:30 am - 8:00 am
  • First Armenian Evangelical Church of Montreal
    5:00 pm - 6:00 pm
  • Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
    6:00 pm - 7:00 pm
  • John Bevere
    7:00 pm - 8:00 pm
  • Orhnerk Outreach Ministries
    10:00 pm - 11:00 pm
  • Spring of Life Church Lebanon
    11:00 pm - 12:00 am

Friday

  • First Armenian Evangelical Church of Montreal
    5:00 am - 6:00 am
  • Hollywood Armenian Brotherhood Bible Church
    6:00 am - 7:00 am
  • John Bevere
    7:00 am - 8:00 am
  • Orhnerk Outreach Ministries
    10:00 am - 11:00 am
  • Spring of Life Church Lebanon
    11:00 am - 12:00 pm
  • ISOM: International School of Ministry
    12:00 pm - 1:00 pm
  • Astco Tun
    1:00 pm - 3:00 pm
  • Movie
    3:30 pm - 5:00 pm
  • Christ Armenian Church
    5:00 pm - 6:00 pm
  • NG Church Armenia
    6:00 pm - 7:00 pm
  • WolmHayer
    7:00 pm - 8:00 pm
  • Praise & Worship
    9:00 pm - 10:00 pm
  • LIVE: ICFN Prayer Hour
    10:00 pm - 11:00 pm

Saturday

  • Christian Outreach for Armenians Church
    12:00 am - 1:00 am
  • Astco Tun
    1:00 am - 3:00 am
  • Movie
    3:30 am - 5:00 am
  • Christ Armenian Church
    5:00 am - 6:00 am
  • NG Church Armenia
    6:00 am - 7:00 am
  • WolmHayer
    7:00 am - 8:00 am
  • Praise & Worship
    9:00 am - 10:00 am
  • Children's Hour
    10:00 am - 11:00 am
  • People of God Church Armenia
    2:30 pm - 4:00 pm
  • P. Grigor Mkrtchyan
    4:00 pm - 4:30 pm
  • Song of Songs Church
    4:30 pm - 5:00 pm
  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 pm - 6:00 pm
  • John Bevere
    6:00 pm - 7:00 pm
  • 7x70: P. Artur Simonyan
    9:00 pm - 9:30 pm
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    9:30 pm - 10:00 pm
  • Movie
    10:00 pm - 12:00 am

Sunday

  • People of God Church Armenia
    2:30 am - 4:00 am
  • P. Grigor Mkrtchyan
    4:00 am - 4:30 am
  • Song of Songs Church
    4:30 am - 5:00 am
  • Dr. Garbis Der-Yeghiayan
    5:00 am - 6:00 am
  • John Bevere
    6:00 am - 7:00 am
  • Spring of Life Church Lebanon
    7:00 am - 8:00 am
  • Djechmardoutian Khoske
    8:00 am - 9:00 am
  • Orhnerk Outreach Ministries
    9:00 am - 10:00 am
  • Armenian Reformed Bible Church
    10:00 am - 11:00 am
  • Christian Outreach for Armenians Church
    11:00 am - 12:00 pm
  • Western Prelacy
    1:00 pm - 2:00 pm
  • New Hope: Rev. Berdj Djambazian
    2:00 pm - 2:30 pm
  • Word of Life Armenia
    8:00 pm - 9:30 pm
  • Faith, Hope, Love Mission
    9:30 pm - 10:00 pm
  • Glendale Armenian Brotherhood Bible Church
    10:00 pm - 11:00 pm
  • ISOM: International School of Ministry
    11:00 pm - 12:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 am
Acts 13 Christian Ministries
Max Lucado: Traveling Light
Joni and Friends
12:30 am
Building a Difference
Mum Show
1:00 am
Movie
Valley Metro Church
Breaking Bread
1:30 am
The Way of the Master
2:00 am
The Church on the Way
2:30 am
Time of Grace
3:00 am
Jerusalem Dateline
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
3:30 am
Isik Abla: Embracing New Life
Mum Show
The Global Lane
Movie
4:00 am
The Elena & Natalia Show
Children's Hour
Youth Bytes
4:30 am
Hope Generation with Ben Courson
Soul Harvesters
5:00 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
5:30 am
6:00 am
Showcase
Acts 13 Christian Ministries
6:30 am
Hillsong Church
Creation Today
7:00 am
Christian World News
7:30 am
Studio 5
8:00 am
The Elena & Natalia Show
Christian World News
8:30 am
Hillsong TV: P. Brian Houston
Hope Generation with Ben Courson
9:00 am
The Way of the Master
Time of Grace
Hillsong TV: P. Brian Houston
9:30 am
Jerusalem Dateline
Isik Abla: Embracing New Life
10:00 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
Children's Hour
10:30 am
Hillsong Church
11:00 am
ISOM: International School of Ministry
The Elena & Natalia Show
11:30 am
Studio 5
12:00 pm
Max Lucado: Traveling Light
ISOM: International School of Ministry
Joni and Friends
Acts 13 Christian Ministries
12:30 pm
Building a Difference
Mum Show
1:00 pm
Movie
Valley Metro Church
Breaking Bread
1:30 pm
The Way of the Master
2:00 pm
The Church on the Way
2:30 pm
Time of Grace
3:00 pm
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Newswatch
Jerusalem Dateline
3:30 pm
Mum Show
The Global Lane
Movie
Isik Abla: Embracing New Life
4:00 pm
Children's Hour
Youth Bytes
The Elena & Natalia Show
4:30 pm
Soul Harvesters
Hope Generation with Ben Courson
5:00 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
5:30 pm
6:00 pm
Acts 13 Christian Ministries
Showcase
6:30 pm
Creation Today
Hillsong Church
7:00 pm
Christian World News
Showcase
7:30 pm
Studio 5
8:00 pm
The Elena & Natalia Show
Christian World News
8:30 pm
Hillsong TV: P. Brian Houston
Hope Generation with Ben Courson
9:00 pm
The Way of the Master
Time of Grace
The Elena & Natalia Show
9:30 pm
Jerusalem Dateline
Isik Abla: Embracing New Life
10:00 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
Movie
10:30 pm
Hillsong Church
11:00 pm
The Elena & Natalia Show
ISOM: International School of Ministry
11:30 pm
Studio 5

Monday

  • Acts 13 Christian Ministries
    12:00 am - 1:00 am
  • Time of Grace
    2:30 am - 3:00 am
  • Jerusalem Dateline
    3:00 am - 3:30 am
  • Isik Abla: Embracing New Life
    3:30 am - 4:00 am
  • The Elena & Natalia Show
    4:00 am - 4:30 am
  • Hope Generation with Ben Courson
    4:30 am - 5:00 am
  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    5:00 am - 6:00 am
  • Showcase
    6:00 am - 6:30 am
  • Hillsong Church
    6:30 am - 8:00 am
  • ISOM: International School of Ministry
    11:00 am - 12:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm

Tuesday

  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Movie
    1:00 pm - 3:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Mum Show
    3:30 pm - 4:00 pm
  • Children's Hour
    4:00 pm - 5:00 pm
  • Creation Today
    6:30 pm - 7:00 pm
  • Christian World News
    7:00 pm - 7:30 pm
  • Studio 5
    7:30 pm - 8:00 pm
  • The Elena & Natalia Show
    8:00 pm - 8:30 pm
  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    8:30 pm - 9:00 pm
  • The Way of the Master
    9:00 pm - 9:30 pm

Wednesday

  • Movie
    1:00 am - 3:00 am
  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Mum Show
    3:30 am - 4:00 am
  • Children's Hour
    4:00 am - 5:00 am
  • Creation Today
    6:30 am - 7:00 am
  • Christian World News
    7:00 am - 7:30 am
  • Studio 5
    7:30 am - 8:00 am
  • The Elena & Natalia Show
    8:00 am - 8:30 am
  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    8:30 am - 9:00 am
  • The Way of the Master
    9:00 am - 9:30 am
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Acts 13 Christian Ministries
    6:00 pm - 7:00 pm
  • Time of Grace
    9:00 pm - 9:30 pm
  • Jerusalem Dateline
    9:30 pm - 10:00 pm
  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    10:00 pm - 10:30 pm
  • Hillsong Church
    10:30 pm - 12:00 am

Thursday

  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Acts 13 Christian Ministries
    6:00 am - 7:00 am
  • Time of Grace
    9:00 am - 9:30 am
  • Jerusalem Dateline
    9:30 am - 10:00 am
  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    10:00 am - 10:30 am
  • Hillsong Church
    10:30 am - 12:00 pm
  • Max Lucado: Traveling Light
    12:00 pm - 12:30 pm
  • Building a Difference
    12:30 pm - 1:00 pm
  • Valley Metro Church
    1:00 pm - 2:00 pm
  • The Church on the Way
    2:00 pm - 3:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • The Global Lane
    3:30 pm - 4:00 pm
  • Youth Bytes
    4:00 pm - 4:30 pm
  • Soul Harvesters
    4:30 pm - 5:00 pm
  • Christian World News
    8:00 pm - 8:30 pm
  • Hope Generation with Ben Courson
    8:30 pm - 9:00 pm
  • The Elena & Natalia Show
    9:00 pm - 9:30 pm
  • Isik Abla: Embracing New Life
    9:30 pm - 10:00 pm

Friday

  • Max Lucado: Traveling Light
    12:00 am - 12:30 am
  • Building a Difference
    12:30 am - 1:00 am
  • Valley Metro Church
    1:00 am - 2:00 am
  • The Church on the Way
    2:00 am - 3:00 am
  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • The Global Lane
    3:30 am - 4:00 am
  • Youth Bytes
    4:00 am - 4:30 am
  • Soul Harvesters
    4:30 am - 5:00 am
  • Christian World News
    8:00 am - 8:30 am
  • Hope Generation with Ben Courson
    8:30 am - 9:00 am
  • Hillsong TV: P. Brian Houston
    9:00 am - 9:30 am
  • Isik Abla: Embracing New Life
    9:30 am - 10:00 am
  • ISOM: International School of Ministry
    12:00 pm - 1:00 pm
  • Newswatch
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Movie
    3:30 pm - 5:00 pm
  • The Elena & Natalia Show
    11:00 pm - 11:30 pm
  • Studio 5
    11:30 pm - 12:00 am

Saturday

  • Newswatch
    3:00 am - 3:30 am
  • Movie
    3:30 am - 5:00 am
  • Children's Hour
    10:00 am - 11:00 am
  • The Elena & Natalia Show
    11:00 am - 11:30 am
  • Studio 5
    11:30 am - 12:00 pm
  • Joni and Friends
    12:00 pm - 12:30 pm
  • Mum Show
    12:30 pm - 1:00 pm
  • Breaking Bread
    1:00 pm - 1:30 pm
  • The Way of the Master
    1:30 pm - 2:00 pm
  • Showcase
    7:00 pm - 7:30 pm
  • Movie
    10:00 pm - 12:00 am

Sunday

  • Joni and Friends
    12:00 am - 12:30 am
  • Mum Show
    12:30 am - 1:00 am
  • Breaking Bread
    1:00 am - 1:30 am
  • The Way of the Master
    1:30 am - 2:00 am
  • Acts 13 Christian Ministries
    12:00 pm - 1:00 pm
  • Time of Grace
    2:30 pm - 3:00 pm
  • Jerusalem Dateline
    3:00 pm - 3:30 pm
  • Isik Abla: Embracing New Life
    3:30 pm - 4:00 pm
  • The Elena & Natalia Show
    4:00 pm - 4:30 pm
  • Hope Generation with Ben Courson
    4:30 pm - 5:00 pm
  • In Touch with Dr. Charles Stanley
    5:00 pm - 6:00 pm
  • Showcase
    6:00 pm - 6:30 pm
  • Hillsong Church
    6:30 pm - 8:00 pm
  • ISOM: International School of Ministry
    11:00 pm - 12:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 am
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
8:30 am
9:00 am
Persian Worshipers of Christ
9:30 am
10:00 am
10:30 am
Geranbaha
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
Day of Salvation with Pastor Reza Safa
8:30 pm
9:00 pm
Persian Worshipers of Christ
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
Geranbaha

Monday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm
  • Persian Worshipers of Christ
    9:00 pm - 10:30 pm
  • Geranbaha
    10:30 pm - 11:00 pm

Tuesday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am
  • Persian Worshipers of Christ
    9:00 am - 10:30 am
  • Geranbaha
    10:30 am - 11:00 am

Wednesday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm

Thursday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am

Friday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 pm - 9:00 pm

Saturday

  • Day of Salvation with Pastor Reza Safa
    8:00 am - 9:00 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
2:00 am
UGOL Ministries
2:30 am
3:00 am
3:30 am
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
UGOL Ministries
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
UGOL Ministries
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm
9:30 pm
10:00 pm
10:30 pm
11:00 pm
UGOL Ministries
11:30 pm

Monday

  • UGOL Ministries
    11:00 pm - 12:00 am

Tuesday

  • UGOL Ministries
    11:00 am - 12:00 pm

Saturday

  • UGOL Ministries
    2:00 pm - 2:30 pm

Sunday

  • UGOL Ministries
    2:00 am - 2:30 am
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
3:30 am
Isik Abla
4:00 am
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am
8:30 am
9:00 am
9:30 am
10:00 am
10:30 am
11:00 am
11:30 am
12:00 pm
12:30 pm
1:00 pm
1:30 pm
2:00 pm
2:30 pm
3:00 pm
3:30 pm
Isik Abla
4:00 pm
4:30 pm
5:00 pm
5:30 pm
6:00 pm
6:30 pm
7:00 pm
7:30 pm
Hakan Tastan
8:00 pm
Isik Abla
8:30 pm

Wednesday

  • Isik Abla
    3:30 pm - 4:30 pm

Thursday

  • Isik Abla
    3:30 am - 4:30 am

Saturday

  • Hakan Tastan
    7:30 pm - 8:00 pm
  • Isik Abla
    8:00 pm - 9:00 pm
No tv schedule available!

*All times are in PST.